Bojli készítése olcsón

     
    Ahogy megyünk bele a szezonba egyre jobban aktuálissá válik egy olcsó de viszonylag jó és könnyen elkészíthető bojli a Balatonra. Számomra azért is fontos az olcsó mert én szinte októberig folyamatosan etetek. Meg is kerestem Kurcz Gábort a Sensation Baits tulajdonosát, hogy segítsen nekem egy olyan bojlit csinálni amivel a halakat az etetésemre tudom csalni majd aztán pedig ott is tudom tartani. Viszont azt kértem tőle, hogy legyen legalább olyan ütős mint a Brutál gyümölcsös etetőanyag és árban is ez a kategória legyen. Meg kell mondjam a válaszra nem kellet sokat várnom, mintha a világ legtermészetesebb kérdésére válaszolna, egyből jött a válasz!

    Kurcz Gábor

    Manapság ha valaki azt mondja hogy olcsó akkor egyenlő a sz..al, hát nem! Csak nagyon sok cég arra törekszik hogy profitot maximalizáljon és kettesével akarja venni a szamárlétra lépcsőfokait, ami olykor nagy pofára esést tud eredményezni.
    Olcsón jó bojlit csak az tud készíteni aki tisztában van az alapanyagok működésével és napi szinten ezzel foglalkozik, meg van a rutinja, az inteligenciája és az alázata is ahhoz hogy tudjon bojlit gyártani. Rengeteg gyártó van de bojlit gyúrni kevesen tudnak … Gondolkodj el ezen aztán olvad tovább !
    A mai írásban a célom az hogy kispénzből hozzunk össze egy olyan bojlit amit lehet etetni is és csalizni előszeretettel! Nem fog a szíved fájni hogy dobálod be a százasokat a Balatonba . 
    Tudom és megértem azt, hogy nem mindenki teheti meg hogy ezreket hintsen a vízbe és nem is az a célja hogy élete halát megfogja hanem hogy fogjon legalább halat. 
    Nos erre fogok megoldást kínálni a Sensation Baits palettájából pár termékkel. 
    Mivel kell egy jó bojli alapmix és most tényleg olcsón kell jót alkotni akkor a már ismert és előszeretettel használt brutál gyümölcsös etetőanyagot vegyük egy alapnak. Ez növényi lisztekből felépített etetőanyag ismerem a beltartalmát tehát jó lesz. 
    Tehát akkor 1 kiló brutál gyümölcsös etetőanyag. 
    Ahhoz, hogy ez valami kerek alakot is vegyen fel kell kötőanyag ami hát, hogy is mondjam a legfájdalmasabb része anyagilag, de kell. 
    50g vérplazmát és 50g tojásfehérje port raknék bele ebben a mennyiségben mivel ezzel lesz egy rugalmas és megfelelően kemény bojlink. 
    Mivel alapjáraton van egy nagyon jó illata aromát nem tennék pluszban hozzá hanem egy kis betainnal egészíteném ki 20g/kg 
    Ha szeretnénk neki egy kis színt adni a bojli festékek közül lehet választani pirosat zöldet sárgát de azt 0,5g/kg-al kell számolni mert igen koncentráltak. 
    Ahhoz hogy jól tudjuk görgetni raknék hozzá 10 ml olajat is nyilván most mindenkinek ami otthon van de a repce olaj egész jó lehet. Aztán mindenki aki akarja fokozhatja mogyoró, kender, különböző halolajakt rakhat hozzá stb.
    Aztán kezdésnek felvernék 7 tojást. Hozzá tenném a 20g betaint egy kis színezőanyagot pl pirosat, egy kis kávéskanál sót és a 10 ml olajat ehhez adagolnám hozzá a bojlimixet. 
    Akkor jó ha paszta szerű és nem törik! 
    Ha száraz és morzsálódik akkor tojást kell hozzá adagolni pár darabot egyesével meg kell gyúrni amikor már jó és ruganyos de nem taknyos állagú akkor lehet készíteni a bojli hurkákat. A legjobb egy 11-es húsdaráló aztán az úgy betömöríti a tésztánkat hogy öröm vele dolgozni és görgetni . 
    Ezt ha mind megveszed így gyors fejszámolás után 1,4 kiló bojlit kell kapnod 1200-1400 Ft áron. 

    Aki fanyalogna az etetőanyagból való bojli gyúrástól annak annyit tudok mondani drága bojlit lehet gyúrni csak jelen helyzetben a minimál stílust vettük alapul és tényleg nagyon kis pénzből próbáltunk egy elfogadható csalit bojlit készíteni a Balatonra ahova kell a szoktató etetés!

    Részletek itt:Sensation Baits
    forrás: Halak nyomában